13 дни преди да стане отново президент, Доналд Тръмп отправи нова

...
13 дни преди да стане отново президент, Доналд Тръмп отправи нова
Коментари Харесай

Тръмп иска страните в НАТО да отделят по 5% от БВП за отбрана

13 дни преди да стане още веднъж президент, Доналд Тръмп насочи нова поредност от предизвестия, предаде NOVA. На конференция в резиденцията му във Флорида той съобщи, че страните в НАТО би трябвало да отделят по 5% от брутния си вътрешен артикул за защита.

" Смятам, че в НАТО би трябвало да се отделят по 5%, няма по какъв начин да са 2. Всяка страна и постоянна войска би трябвало да отделя най-малко 4 на 100. Знаете, че (те) са в рискова територия. Всички те могат да си го разрешат, аз съм този, който ги накара да заплащат 2%. Никой с изключение на мен не го е споделил. Поех доста рецензии, споделиха: " О, това е заплашително изявление ". Ами те не си плащаха сметките и отвърнах: " Няма да ви защитим, в случай че не си плащате сметките ". В истинския смисъл аз спасих НАТО ", каза бъдещият американски президент.

Той акцентира, че разбира желанието на Кремъл за Украйна извън НАТО, и изрази страдание, че няма да се срещне с съветския президент Владимир Путин преди встъпването си в служба.

По време на предизборната кампания Тръмп твърдеше, че може да приключи войната в Украйна  " за 24 часа ", в този момент разяснява, че се надява " да има шест месеца или даже по-малко ".

Тръмп засегна и тематиките за Гренландия и Панамския канал, като не изключи опцията да употребява икономическа насила и военна сила за определяне на надзор върху тях.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР